hoşçakalın

oğlumu ayvalığa gönderdim tatile..biliyorsunuz zaten.benim de doğu anadolu projeleri için denetleme kurulum geldi ,yıl boyunca beklediğim kurum durdup durup şimdi geldi.yani bi yıl boyunca yaptığım tüm çalışmanın sunulacağı,oylanacağı ve money olarak bana geri döneceği zaman bu zaman..ama beni mahveden olaylar zinciri de bu döneme denk gelıyormuş..bilemedim elbette.artık bblog yazmayacağım.uzun bi süre belki de hiç..

onunla en son konuşmamızda neşesi bardaktan taşıyordu.yeni edindiği köpeği pier le beraber ayvalık kumlarında denizinde at koşturuyordu .yüzüyordu..gitar çalıyordu..muhteşem gitar çalar benım oğlum..muhteşem çalar..çalıcakk..

...........iki hafta önce.......


-anne...anneee çok özledim seni
-hadi ya..ben özlemedim ..süper rahatım..ev tertemiz hiç bi taraf dağılmıyor. heavy metal yooookkk..kaslarımı geliştircem diye barfiks yapan ve sonra ter kokan kimsecikler yooook evdee..ne mutluyum..
-yalancısın anne yaa..çok özlemişsin anlaşılan..eeee nası gidiyo.
-iyi..
-anlat anlat..
-süper eğlenceli..ab den kontrolörler gelecek .yaptığım projenın hayat geçirilişini görecekler onaylarlarsa proje bütçesini ödeyecekler.ve daha inşaatın elektrik tesisatı bile yok..süper yani..
-anladım .işle uğraşıyosun yani..hep çalışıyosun dimi.yine atelye gibi ev .yanii.ohhhh
-ne demek sıpa o..ne olucak diye beklıyordun
-yooo bişey beklemıyordum herşey yolunda diye sevındım .
-konuşşş ne beklıyordun
-yawww anne öyle değil yani dedim belkı annem bişeyler yapr eder ..ne bileyım ben gittim diye party verir filan falan öyle işte
-ya evet düşünmedim değil.party yaparım ..ee hatta şeyleri de çağırırım dedimdi üst kat komşularımızı filan kısır yaparlar yeriz..ne partisinden bahsedıyorsun ..hadi yaptım diyelim kimi çağırmamı beklıyorsun.aaa pardon unutmuşum uzuuuuuuuun bi listem vardı değilmi arkadaşlarımla dolu.
-anne muayyen günüdesin sanırım..gerilmişsin biraz ahahahaha
-laaannn nerden biliyosun sen muayyen filan ..sıpaaa
-geçen ay apartman yöneticisi kazım abi sinirli sinirli konuşuyordu hani sana sen de dedin ya "kazım bey sanırım muayyen gününüzdesiniz " diyee ahahahah..
-hemen öğren sen de.aferin.aritmetik ortalamayı öğretmem hiç bu kadar kolay olmamıştı
-evet anne ne öğrendimse senden öğrendim..bi kere senin arabanın önüne parkeden adama pencereden sarkıp sövmüştün ahhaa onu da ordan öğrndim bak..
-şşş baksana harbi sövdüm mü en efe yaa..sakın babanın orda kimseye söyleme ..babanın karısının yanında filan hele asla .unutma ben kibar ,modern anormal derece de muhteşem eğitim veren filan bi anneyım anladın değil mi..haa bi de sakın elini daldırma yemeklere filan çatal kullan
-ahha anneee maalesef ne kadar hayvanca şey var yaptım .kadın seni accaip ayıpladı .ne biçim çocuk yetiştirmiş filan..demek bi zamanlar evli olduğun kadın böyle biri haaa dedi babama..çok şanslısın ki beni buldun filan diye de ekkledi.
-neeeee..sahi mi..o kim oluyomuş ki..kendine baksın o kürdan bacakklı kadına bak ben sana öğretmedimmi çatalı uyuz neden ellerini daldırdın.hiiihhhhhh sakın çoraplarını da çıkarıp fırlattığını duvara filan yapıştırdığını söyleme bana.
-hahah evet anne bu kez bi atmışım tavana yapıştı görsen ne kötü de kokuyor..sanırım babam benden çok utandı.
-iğğğğğğğğ rezil oldum anasını satiiimm..
-yok be anne..seni utandırır mıyım.her gece gitar çalayım istiyorlar .çalmıyorum tabi..arada kız kardeşler isterse ancak..bi de köpek aldık..çok güzel bi köpek anne.golden rot.bilirsin çok severim.adını pier koydum ..seni de çok özledim anne..
-bende seni eşşek sıpası..ağlatma beni..dayanamıyorum sana hiç..ayyhh..ağlak oldum ben ya..haa sana bi haberim var..ben bu hafta sonu istanbula gidiyorum.bazı arkadaşlarım var onlarla buluşucam..haberin olsun yani..iki gün yokum ben..:)))
-dağıtma fazla anne.nerde kalıcaksın
-merak etme .iş için gittiğimizde kaldığımız otellerde yer bulmam çok kolay biliyorsun..
-tamam anne..annee seni sevıyorum...........

telefon görüşmemizden kısa süre sonra oğlum babasının yazlığa davet ettiği misafirlerin hadi bişeyler çal baskısından sıkılıp köpeği gezdirmek istemiş.babası da gecenın geç saatleri olmasına rağmen yanında pier in de olmasından dolayı galiba ya da misafirleriyle o kadar meşguldü ki sağlıklı düşünemedi çık gez demiş.çok uzaklaşma da demiştir sanırım .öyle varsayıyorum.
oğlum deniz yolunun yanında söylediklerine göre iskeleye yakın yerde köpeğiyle oynarken bi gurup sarhoş tarafından ablukaya alınıyor.yaş ortalamaları 25 olan bu pislikler oğlumdan köpeğini istiyorlar.o da olmaz diyor sonra 14 buçuk yaşındaki bi çocuğa sen bize nasıl hayır dersin diyen 4 kişi, nasıl elleri kalkıyorsa yumruklarla sopalarla vurmaya başlıyorlar.gecenın çok geç saatleri olmasından mı ,korkudan mı bilmıyorum kimsenın sesi çıkmamış gören olmamış kimse yardıma gelmemiş.adi şerefsiz sarhoşların artık canları ne zaman istediyse o zaman bitirdikleri bu vahşetten sonra oracıkta kalan yavrumu polis göruyor hastaneye kaldrıryor.üzerinde kimlik olabilecek hiç bişey yok..annesi evde proje malıyetını hesaplarken babası arkadaşları ve kendi ailesiyle fingirderken yavrum bi hastanenın acil köşesinde ne diyordu ..nasıl kıvranıyordu..anneee diye bağırıyordur muhtemelen..polis telefonuna pin şifresi koyduğu için açmakta zorlanmış..açtıktan sonra da içinde anne baba büyükanne büyükbaba gibi bi numara bulamadığından en son aradığı numaraya bakıp aradılar beni

-aloo.kuşuuumm
-iyi geceler hanımefendi .bu telefon sahibinin yakını mısınız.
-kimsiniz siz..neler oluyor..noldu..oğlum nerdeee..
-hanımefendi sakin olurmusunuz.yardımınıza ihtiyacımız var.telefon sahibinin yakını mısınız.
-annesiyim.
-anladım.hanımefendi çocuğunuz sebebini henüz bilemediğimiz bi yaralanma yaşıyor.şu an x hastanesinin acil servisinde .
-allahııımm.nesi var oğlumun..noldu nasıl durumu..ne varra deli olucam yanında kimse yok mu.nerde bu hastane ..oğlumu duymak istiyorum telefonu ona verin..sesini duymam gerek..
-hanımefendi aracınız yoksa sizi aldıralım hastaneyı biliyor musunuz.
-hayır..hayır.ben ben A şehrindeyım..çook uzakayım ben ..napıcam ben..orda olmama gerek..
-hanımefendi çocuk burda kimin yanında kalıyor.babası yok mu..burda kimin yanında kalıyor.
-be..ben ..kimin ...babasının ..babasının yanında kalıyor.babasna haber vericem hemen.

....

-aloo.
-heyy penee..nasılsın
-nerde...efe nerde..
-buralarda..dı..köpeğiyle dışarı çıktı.
-öyle mi..bu saattee.
-pen..annemın bana yaptığını sen de oğluna yapıyorsun .kız gibi yetiştirime çocuğu bırak çıksın delikanlı oldu artık.gelir..sakin yerler buralar.
-bana bak pislik...hayatımı mahvettiğin yetmıyormuş gibi şimdi de oğlumu ..oğlumu....oğlum şu anda X hastanesinin acil servisinde yatıyor..durumunun nasıl olduğunu bile bilmıyorum.başına ne geldiğini bile bilmıyorum.sen küçük ailenle eğlenırken oğlumun uğrunda öleceğim kanı akıyor..canı yanıyorrr..yavrumun yanına gittttttttttttt..derhhaaaaaalllll.o an yaşadığımı anlatamam.bi yerde canımın içi yaralı..kanı akıyor..yarası var..canı yanıyor..anneee diyordur,korkmuştur o daha bebek..benı istiyordur..allahımmm..bütün sevdiklerim gitti ya o da...yok allahım nolur bişey olmasın ona..nolur daha iyi biri olurum.asla içmem bi daha ..eğer istersen evimdeki herşeyı üzerimdeki gömleğime kadar fakir insanlara veririm hiç bişeyım olmasın..ahh allahım neden sabahları ona kahvaltı hazırlamadım.son yıllarda kendine bıraktım herşeyı..allahım..keşke o çok istediği elektro-gitarı alsaydım..köpek alsaydım..nasıl bi anneyım ben..nereye gitmelıyım..otobüslerde yer yok..en acil otobüsle durumumu söyleyıp ağladığımda yer buluyorum 14 saatte orda olucam..14 saattttt..uçak yok burda sadece istanbul uçağı var o da yarın akşam uçağı..yarın akşam saat 9.00 da ...lanet olası yer..napıcam..aç telefonu açç..
-nerdesin..geldinmi hastaneye..
-gidiyorum pene..sakin ol.
-bul oğlumuuuuuu..neden bakmadıınn..
-pene..sakin olll.arıycam seni.


delirdim sanki...yere uzandım ...ağlamaktan sesim kısıldı artık..nefes alamıyorum ..kolumun üzerine yere yattım sadece..sadece oğluumm diyorum ..oğlumm..yavrumm..canımmm..duyuyor musun beni..geldimm..burdayımm.duyuyor musun.


allahım telepatik konuşma diye bişey varsa o an konuşabilseydim.o an onun sesini duysam o beni duysaydı..yokk böyle olmayacak..giyindim ve çıktım oto gara..otobüs sabah 5 de kalkacakmış..sabah 5 e kadar garda oturdum..elimde telefon.

-aloo..söyle nesdi var..nolmuş
-pene..saldırıya uğramış..henüz kendine gelemedi..kolunda muhtelif çatlaklar var .sağ eli baş parmağından itibaren kırılmış.mikrocerrahi gerektirecek..amelıyata alıyorlar.bacağında kırık var ama eli önemli.
-hangi elii.
-sağ..sağ pene ..
-durumu nasıl konuşuyor mu ağlıyor mu.çok kanıyor mu..üşüyor mu....ölüyorum ben nolur kanatlarım olsa hemen uçsam oraya..
-pene nolur yapma sakin ol...nolur..
-neden onu hıraktın
-pene sakin ol..kendimi hiç affetmiycem pene ..o benim herşeyım.
-değiiiillll os senın herşeyın değil..senın kızların karın aristokrat annen var..senı bize yakıştırmayan annen..senın herşeyın var..o benım..benım herşeyım..annem babam kardeşim o..o benım canım ...


....

otobüsten nasıl indim nası taksiye bindim nasıl hastaneye koştum anlatamam.altımda eşofmanlarımla sırtımda bi atletle..nerde oğlum....koştum..babasını gördüm .benı yakaladı durdurmaya çalıştı.sakinleştirmeye çalıştı.
pene dur.şu haline bak..dur perişan olmuşsun dur aşkım dur..bitanem durr.
-bırak oğlumu görücem..nerde o..
-dur..yoğun bakımda..dur bi sakin ol..herşey yolunda amelıyatı iyi geçti..anlıyormusun..nolur affet beni aşkım...sevgilim nolur


ağlayarak bana sarıldı taş gibiydim donmuş sadece oğlumu görücem diyordum.yan tarafta oturan karısı kalkıp arkaya geçti..umrumda değildi..onun bana sarfettiği aşk sözleri de şimdi sakin kafayla düşününce garip ve acıklı gelıyor o zaman ortak çocuğumuz için gözyaşı döken ebeveynlerdik.polis geldi tabii,süper polis iş başında..nerdeydiniz oğlum bu hale gelirken...sorular sordular..sanki çocuk kendi kendini dövmüş gibi boşanmış olmamızın çocukta psikoljık çöküntü yaratıp yaratmadığını sordular.
-hayır dedim yaratmadı .daha karnımdaydı babasıyla ayrıldığımızda yani geçen yıla kadar babasını tanımıyordu bile.çöküntü yaşamaz benım oğlum..

doktoruyla konuşabildim nihayet..doktor yıltı beni..sağ elindeki mikro kırıklar nedenıyle artık sağ elini eskisi gibi kullanamayacak.2 ay alçıda kalıcak.eline dapılan kemikleri toparlamak için bi tel taktık.telin uçları dışarda .kolundaki çatlaklar nedenıyle de omzuna kadar alçılı kolu.iki ay boyunca alçıda kalıcak.iki ay sonra gerekirse ikinci bir mikrocerrahi el cerrahisi işlemi geçirecek.sonrasında düzelmesi 6-7 ayı bulur..ama eli asla eskisi gibi olmaz..amelıyata eski eşimin arkadaşı el cerrahi levent bey girmiş.istanbuldan bunun için gelmiş.sağolsun..elinden geleni yaptı..oğlum parmaklarını kavramakta zoorlanacak..uzun sğre bunun için çalışması gerekecek..


-ahh yavrum gitar çalamayacak mı ....ama o çok güzel çalar..o harikadırr..artık onu görmessem ölüğrdüm yani..bi dakika daha görmeseydm ölürdüm kalbim iyice sıkışmıştı..odasına götürdüler beni.sadece pencereden bakabildim.dışardan .ağında burnunda bişeyler takılı yavrumun gözleri kapalı..yemyeşil bi örtüyle örtülmüş saçlarında bone var kolu alçılı ..yavrum benim..ahh hiç bir anne yavrusunu böyle görmemeli...
kapıda bekledim ..hiç biyere kıprdatamadılar benı.yapıştım kapıya..örümcek adam gibi.iki görevli ve bir de eski eşim alamadılar benı ordan sökemediler.doktor bırakın dedi kalsın..tam 4.5 saat sadece suvara yapışıp yüzümü aramızdakı kapıya gömüp bekledim.konuştum..kalp sesini duymaya çalıştım..ona şarkı söyledim içimden..

akşama doğru yoğun bakımdan çıktı..doktorların bizi karşılaştırma anını nasıl tarif edeyım..ben ziraatçiyim..size ancak başak buğday koyun kuzuyla tarif edebilirim.koyunları otlatmak için götüren köylüler memeleri sütle dolan hayvanı sağmak için evlerine getirirler bi taraftan da kuzular evde beklıyordur..öyle bi bağrışma olur öyle bi koşuşma olurki o an..kulaklarınız sağırdır artık gözleriniz ağlamaktan kör.o kuzular annelerini o kalabalıktan öyle seçerler ve koşarak dizlerini kırıp annelerinin memesine yumuluverirler.o an koyunun ve kuzusunnun sarılışını ben başka hiçbişeyde görmedim.yani onun gibi oğlumun ordan bana halsiz halsiz "anneeeemm "deyişini ve benim "kuzuuuuuumm " dıye koşuşumu görmenizi istemezdim.güzel gözlerine kan oturmuş yavrumun.benım koklamaya kıyamadığım öpmekten yorulmadığım ellerini kırmışlar..


nasıl bi şerefsizliktir bu..nasıl vahşiliktir..nasıl bulamıyorlar bu adamları..tatilcilermiş.gitmişler..tatilciler ha......babasının peşilerini bırakmayacağını ,aristokrat ailesinin yüksek yerlkerden yüksek kişilerle nasıl olsa bunun hesabını sorduracaklarını biliyorum..ama inanırmısınız umrumda değil..şu an umrumda olan tek şey yavrum...ve parmakları..lütfen dua edin..hepiniz...şu an daha iyi elbette iki hafta olucak neredeyse..daha iyi..ama lütfen dua edin..hepinizden..uzun süre çekiliyorum..belkı temelli..ama lütfn kimse beni unutmasın.hepinizi seveyrummm..oğluma bakıcam..anne olucam şimdi..dua edin olur mu..bi gün karşınıza çıkar ve o çok güzel şarkılarını çalar belki..dua edin....

9 yorum:

OYA dedi ki...

ah penecim neler yaşamışsın böyle.ALLAH sana ve yavruna güç,kuvvet versin.iyi şeyler düşün bundan sonra.yavrun sağ ve seninle bunun için şükret.herşey geçecek merak etme.kendine ve yavruna iyi bak....

Asortik Krep dedi ki...

Bu okuduklarım gerçek değildir umarım...Olmamalı.Çok üzüldüm ve lütfen haber verin son durumlar hakkında.

Adsız dedi ki...

Sevgili Pene ve Efe dualarim sizinle,inaniyorum Efe gitar calacak,calmali...
Sen iyi bir annesin,onun hem iyi bir annesi hem de babasi oldun hep.
Her efeyi anlatisinda iliskinizi sevginizi gipta ile okumus olan ben ve tüm seni yazilarinla sevip taniyanlar dualarla yaninda olacagiz,buna yürekten inaniyorum.Lütfen iyi ol bunuda atlatacaksiniz siz sevginizle...

Ayazma dedi ki...

Pene'cim çok üzüldüm. Allah şifa versin. Yapanlar da tez zamanda cezalarını çeksin inşallah.

"leb" demeden... dedi ki...

içimde bi sıkıntı vardı...

:(((

çok geçmiş olsun. ve biliyosun ki geçicek.

lütfen kendini yıpratma. Efe'ye de bi faydan olmaz...

seroo dedi ki...

pene,

çok çok geçmiş olsun. her şeyden önce, şunu unutma ki; bu günler geçecek ve Efe'de hiçbir araz kalmayacak.

Efe delikanlı çocuk, öyle büyüttün onu. hakkını verme dedin. köpeğini vermiş olsaydı inan şu an duyduğu acıdan daha fazla acı duyacaktı. babası yerine, sen olsaydın bile, o izini verecektin. ben de verirdim.

o, çocuğa el kaldıranlar için hiç iyi! dileklerim olmadığını belirtirim.

sakin ol..

sevgiler.

Adsız dedi ki...

hay sokayım ben bu hayata.
telefonda duyduğum sesi hala aklımda.
nasıl bir barbarlıktır bu amına koyayım ben bunların hepsinin.
o ex kocanında taa götünden sikeyim.
bana bilgi ver, lütfen.

özgün dedi ki...

geçmiş olsun canım, kendini suçlama.Yarına umutla bak yanındayım sevgimle...

A-H dedi ki...

pene cok gecmis olsun:(
daha yeni gordum okudum olanlari, dualarim sizinle, umarim eskisinden de iyi olacak Efe.

BU BLOG ASLINDA;

biraz günlük ..çokça dün'lük ..ama hepten deli saçması..

sahibinin histerik çıkarımlarından oluşmuş bilog.

penelope saklı sandık

herbişey

bi sonraki bölümde..

.