fuck-buddy müesesi

kadınların ve erkeklerin giderek mekanize olan dünyasında yeni bir çağdayız.neyin doğru neyin yalnış olduğunun iyice karıştığı ve soğuk olan herşeyin ilgi çekmeye başladığı hoşgörüldüğü dönemimiz "newAGE" ...

erkekler artık uuzn soluklu ,sorumluluklarını sırtlandıkları,"iyi günde kötü günde " ilişkileri yaşamak istemıyorlar.çünkü kolaylıkla beden tanımaya başladılar ne kadar çok beden tanıdılarsa o kadar çok mekanikleştiler.

imdiii,

kendimce bunu konu hakkında "akademik olmayan "düşüncelerimi bir araya getiriyiorum.
özetle şöyle diyebiliriz:

bundan bir kuşak önce kadınlar kendilerini (ister toplum baskısı diyin ,ister inançların kuvvetliliği ,ister bastırılmış duygular diyin )daha saklar ,daha özelleştirirlerdi.evlilik denen şey sevişmek için ilk şarttı.insanların sizin hakkınızda "şunla yatıyor ,bunla yatıyor" demesi hor görülmek demekti.
Dolayısıyla erkekler bi kadınla ,çok arzuladıkları bi kadınla,evlenmeden onu keşfedemezlerdi.Bu durum aşık delikanlı ve aşık kadınlar yarattı.belki de aşkı:)

-nnnalan bana bir buseyi çok görüyorsun.

-ama kemal nasıl olur..

bir busenın peşinde koşan kemal için ,kadınla yatıp, kadının "kalkma sen uyu ben haftaya gelirim" demesini hayal etmek bile sanırım imkansızdı.eee kemal kadının vücudunda cinsel keşifler yapamayacağına göre napsındı,onu meme ,bacak ,vajına gibi değil daha böyle, nasıl denir, insan gibi görmeye başladı.gülüşü ,konuşması,nazı ,aklı,duruşu ,oturuşu...şimdilerde çook uzaklarda kalan melankolik durumlar böyle çıktı..

sonra....
yaşasın özgürlük.erkekler yapınca çapkınlık biz yapınca kahpelik,diyen özgür! kadınlar ayaklandık."sevişmek için belediyeden izin mi alıcaz len "dedik.haklı olduğumuz bi taraf vardı öpmek ,öpüşmek ,dokunmak ayıp değildi.insan birlikte olmak istediğinde birlikte olmalıydı.
yalnız bu idealist yaklaşımı o hale getirdik ki ,"newage generatıons" olarak erkelerin özgür sevişme olaylarını taklit edelim derken onlardan beter olduk.bizi biz yapan ,yani kadını kadın yapan başka özelliklerimizi kaybettik erkek gibi olduk bizde.daha fiziksel ,daha materyalist..güzel memeler ,bacaklar yaptık ,vajınal bakımımıza aman ne kadar önem verdik,bebeyağları vazgeçilmezimiz oldu tenimizi özenle sever ve koruru olduk.masajımız ,bakımımız,saunamız osmanlı sultanları gibi olduysa da fransız şatolarının tünellerine döndü hayatımız kim kimle nerde nasıl..
sonra yenı bi messese türedi: fuckbudy
-selam naber
-iyi sen.
-akşama gel libido yüksek benim
-tamam kaçta
-8 olur
-tamam byeee

..
istediği zaman istediği kadınla "sadece sex" için yatan normalde apptal bulduğu,yetersiz bulduğu hayatına almayı hiç düşünmediği kadını güzel memelerinden mütevellit düdükleyen erkekler türedi.sevişmek diyemem kusura bakmasın kimse bunun adı düdüklemek..ve "sadece sex" olmasından dolayı kadının cinsel münasebet bitikten sonra yanında yatmasını bile kaldıramıyor adam.sessiz sedasız kalksın gitsin istıyor.ya da kendisiyle duygusal hiç bi bağ kurmasın hadi dostum çok iyiydi ,görüşürüz bi ara,desin ve yıne hayatına sokmak istediği an gelene kadar hayatından çıksın istiyor..ister tabii..iş çıkışında onu almak yok,faturalarına ya da masraflarına ortak olmak yok,ailesiyle tanışmaya ya da ailesiyle tanıştırmaya gerek yok ,ee haliyle aileler arası gerilim laf-söz yok,sonra bağlı olmadıklarından başka bi kadınla daha yatsa diğerine hesap verme zorunluluğu yok,aldatmış olma psikoljısı yok,birine ait olma hissii yok..ister tabii.canı çekince hadi gel,işim bitti git.Post ejaculation syndrome dedikleri o anda ise aman bu kadın da neyın nesi şurası şöyle burası böyle...

erkeklerin yaptıklarıyla alakalı diyeceğim bişey yok.ben onları anlayamam onlar da beni.kalbimizin attığıı yer başka organlarımıza bağlı çünkü..

ama ya kadınlar....

kadınlara ne diyeyim ki ben..
bu fuckbudy mevzusunda herkesten çok şakşak yapan ,deli gibi heveslenen ve "en iyi fuck budy aksiyon sonrası sen yat kalkma ben giderim haftaya aynı gün aynı saat " ilan eden erkekleri herkesten önce şakşaklayıp bunu diyanet işlerinden verilmiş fetva gibi algılayan çook kadın var.onların bu düşünce sistemine ya da eğer bu yaşam tarzlarıysa saygı duyarım elbette.ama onaylamam.ki benim onaylamam da çok gerekliydi sanki.bunu da biliyorum.kendi sayfamda fikrimi beyan etme özgürlüğümü kullanarak sitemimi ya da fikrimi daha doğru olur,fikrimi, beyan ediyorum

arkadaşlar..gelmeyın bu oyunlara..onların yani erkekgillerin belden aşağı çalışan mekanizmaları mağara adamı psikojısınden bu yana evrimleşmediği için güzel olan ve istek uyandıran her dişiyle çiftleşmek ve sonra olay mahalinden uzaklaşmak ister. bu ilkel duygusunu teee ademden beri koruyan da var ehlileştiren de var.içinden geçse,kabarsa da bunu sadece uçuk bi fantazi gibi düşünen de var .ama new age çoğunluk ,her sevişmenin ardından next,next next çığlıkları atarken biz kadın familyası vajına haricinde çalışan pek çok organa sahip olduğumuzdan bu muhasebeden her zaman zararlı çıkarız.herhengi birinin hayatında her hangi bir yerde fuckbudy olmak isteyen adaylara armağan edıyorum sevgilerimi ..aslında bunu yazarken aklıma bi aşrkı gelmişti onu armağan edicektim ama hatrlamıyorum şimdi..beni de böyle kabul edicez..

8 yorum:

DEZ dedi ki...

e ama haklı değiller mi pene.. hayat tadımlık onlar için.. bir de bu saydıklarından daha hödük olanlar var: kızın parasını yer, bir sevgi sözcüğünü dahi çok görür. gel dediğimde gel der.. işi bitince uyuduğunu bile izlemeni istemez, çıkışın çabuk olsun der.. bak hem parayı aldı hem karıyı.. ıssız adam triplerinde herkes.. ben sevmem peşimde ayakbağını diyorlar.. ayakbağı da olmuyorsun ..derken bakıyorsun bi gun "artık gelme" demiş.. göt gibi kalıyorsun.. gidenlere mi yanmalı, sende kalanlara mı.. yok mudur su kadınları hissiz kılacak bi teknoloji???

penelope dedi ki...

yakında onlara benzeyeceğiz sonra gerçekten seven kadın aramaya başlayacaklar...kendi teknoljılerini yaratıyorlşar merak etme..ama bize bişey olmasın yıne de..salak da deseler çok sevelim bence:) insan olan kaç kişi kaldık de mi:)

DEZ dedi ki...

"de" valla =) insanlıktan cıkarmazlar umarım.. benim tahammulum azaldı şahsen yani..

zihni dedi ki...

selam pene,

çizdiğin kadın ve erkek profili (çok doğru ama) iki sivri uçta yer alan örnekler olduğunu düşünüyorum.
“nalan-kemal&fuck-buddy"ciler iki ucun abartıları olduğu örneklerdir...

insanların davranışlarını sivri uçlara iten mekanizmaları hesaba katmadıkça, iki uca itilmekten kurtulamayız.

farkında olsak da olmasak da paradigmayı ideolojilerin idealleri yaratır. din kültürünü de aynı kategoride düşünebiliriz. Önce bireyi laboratuara alır gibi işletir mekanizmayı.
Bireyin karakterini belirleyen altbenlik ile üst benlik etkinliği üzerinde oynama yaparlar. İnsanda alt benlik baskın çıktığı durumlarda alabildiğine ilkel (bencil), üst benlik dengeyi sağladığında uygar, üst benlik baskın çıktığında da edilgen, “birkaç kuşak önce”ki nesillerin kadın erkek ilişi geleneğinin ayarıdır.

fuck-buddyciler aşırı tutuculuktan (abazılıktan) eline geçen ilk fırsatta, zembereği boşanmış yay gibi fırlaması, değdiği yerde hasar bırakmaya müsaittir her zaman. ikinci olarak da, liberal (özgürlük) ile sosyalist özgürlüğü birbirine karıştırmamak gerek. Liberal (adı üzerinde) özgürlük bireyin diğeri karşısında karlı çıkmasını öngörürken, diğerinde bireyin herhangibir tutucu mekanizma karşısında diğer bireyin haklarını da kendi hakkıyla eşit gören bir anlayıştan ibarettir.
Konuyla ilgisi nedir diye sorma sakın, bunu anlayacak konumda olduğunu kesinlikle biliyorum.
Kadın-erkek ilişkisinin en ideal uzlaşma noktasını belirlemek için elbette senin de vurguladığın gibi erkek ve kadının öz yapılarını dikkate almak, birinin doğal yapısının diğeri üzerinde baskın çıkması değil, beslemesi gerektiğini bilmektir. Söz konusu yapının “denge noktasını” zedelememek çaba isteyecektir…….

Kahvaltı hazırmış, devamı gelebilir (gelmeyebilir de)

penelope dedi ki...

teşekkürler zihni..

evet katılıyorum her dedğine.benim verdiğim örnekler uç örnekler dedin sen ben de süreç diyorum buna.o uçtan buca gelişin süreci..yani başlangıç ve şimdi..yoksa nalan ve kemal olalım demıyorum asla.
konuya bakış açın için teşekkür ederim.sonu.çta hem sosyoljık hem de analitik incelenmesi irdelenmesi gereken konu bu.incelemiş olduk sayende..ve de gördüğüme sevindim...

seroo dedi ki...

sahi sana ilk kim ''pene'' demişti? lope kısmını niye, yok etmişti acaba?

eyvallah.

penelope dedi ki...

ilk sen dedin sonra 70 milyon:))

lope yi neden yok ettin bilmıyorum ama iyi yaptın sanırım:)özledim

zihni dedi ki...

"pene"
kesin kopya çekmişimdir ama kimden bilmiyorum:)
pene bildiğiniz gibi mızrap (saz ya da gitar teline vurup egzotik sesler çıkarılan alettir.

penelope ise, (allah sevgilisine ve oğluna bağışlasın) birkaç tartışmadan sonra "kaliteli bir insan" etkisi bıraktı bende.

"kalite" hakkında çok şey yazılabilir de... siz anlarsınız.

"pene" biraz samimice oldu biliyorum ama, pişman değilim:)

BU BLOG ASLINDA;

biraz günlük ..çokça dün'lük ..ama hepten deli saçması..

sahibinin histerik çıkarımlarından oluşmuş bilog.

penelope saklı sandık

herbişey

bi sonraki bölümde..

.